Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc Rodinné atrium Praha – Liboc

Rodinné atrium Praha – Liboc

místo: Praha 

investor: soukromý

projekt: 2019

realizace: 2020

Na první pohled to vypadalo jako místo, které nelze dobře vyřešit. Velmi úzké a hluboké atrium se navíc mělo stát místem, kde tráví hodně času rodina s malými dětmi.

Obložení hlavní pohledové zdi dřevěnými lamelami pomohlo rozčlenit tento úzký prostor. Lamely přecházejí v koberec podlahy a spolu venkovním nábytkem vytvářejí útulné zákoutí. Atrium je velkým oknem propojeno s jídelnou domu. Tím se prostor významně opticky zvětšuje. Atrium zabydlují bambusy s trvalkami umístěné v nepravidelných nádobách. Bambusy jsou díky svým ohebným kmenům v neustálém pohybu. Jejich svěže zelené listy atrium prosvětlují i v tmavém zimním odpoledni. Efektně působí i nasvícení bambusů malými reflektory. Spolu se zavěšenými žárovkami a velkými lucernami, dostává večer atrium příjemnou uklidňující náladu.

Součástí atria je také malý sklad a sauna. Proto je v atriu i sprcha. Velký efekt vytváří vistárie, která krátce po vysazení dokázala vyšplhat na kovové přemostění atria a vytvořila tak výraznou zelenou vstupní bránu.