Martina Forejtová je autorizovanou krajinářskou architektkou a zakladatelkou ateliéru Land05. Vystudovala obor Zahradní a krajinářská architektura na zahradnické fakultě v Lednici na Moravě při Mendelově univerzitě v Brně. V roce 2001 absolvovala studijní stáž na Wageningen University v Nizozemí v rámci International course of Landscape design and planning. V roce 2005 spoluzakládala ateliér a05, kde byla partnerem po dobu jeho existence až do roku 2015.
Je členkou České komory architektů (ČKA), členkou České asociace pro krajinářskou architekturu (ČAKA) a členkou Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT). V letech 2013-2014 působila v pracovní skupině Krajinářská architektura v ČKA. V letech 2009-2010 zasedala v hodnotící komisi soutěže Vesnice roku pro Středočeský kraj.
Za dobu své více než patnáctileté praxe pracovala na řadě projektů jak z veřejného tak soukromého sektoru. Zasedá v porotách architektonických soutěží. Byla členem komise ČKA pro udílení cen za nejlepší diplomové práce. Účastnila se hodnocení ateliérových prací studentů různých univerzit architektonického zaměření. Přednášela v rámci Plzeň Evropské město kultury (2014) na téma Zahrada jako veřejný prostor a na mezinárodní konferenci Urbanscapes (2019) na téma Modrozelená infrastruktura. Byla členem pracovní skupiny pro přípravu Mezinárodní přehlídky krajinářské a zahradní architektury ve Visegradských zemích (V4). Publikuje v odborných i zájmových médiích.
Martina Havlová vystudovala obor Zahradní tvorba na katedře Zahradní a krajinné architektury na České zemědělské univerzitě v Praze. Na této univerzitě následně dokončila i své doktorské studium obhajobou práce, která využívá cílený letecký průzkum pro plánování krajiny.
V roce 2012 absolvovala pracovní stáž ve společnosti Bruns Park - Ilja Močalov a partneři v Moskvě.
Mezi lety 2012 a 2015 spolupracovala s několika ateliéry zahradní a krajinářské architektury. Zde pracovala projektech privátních zahrad, veřejných prostranství na náměstích, parcích a školních zahradách a také na revitalizačních projektech v malých českých obcích nebo na projektech krajinných plánů rozsáhlých území.
V roce 2013 obdržela cenu Josefa Hlávky udělovanou Nadací Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových nejlepším studentům vysokých škol. V roce 2016 byla nominována za Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT) do poroty pro soutěž Park desetiletí.
V roce 2016 začala pracovat v ateliéru Land05, kde se věnuje zahradním a krajinářským projektům, zejména projektům zaměřeným na obnovu krajiny a veřejných prostranství.
Účastnila se celé řady národních a mezinárodních workshopů a architektonických soutěží. Jako garant a přednášející se podílí na vzdělávací činnosti v oboru. V roce 2017 spolupořádala seminář ČKA Zelené financování a v roce 2019 cyklus S krajinou jen dobře, aneb nástroje plánování v krajině. Přednáší pro odbornou i laickou veřejnost a publikuje v oborových periodikách.
Je členem Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT), kde rovněž zastává funkci v revizní komisi společnosti.
Vladimír Novák absolvoval bakalářský stupeň studia v oboru Zahradní a krajinářská architektura na Mendelově Univerzitě v Brně, Zahradnická fakulta. Následující dva roky v studiu pokračoval v Kodani na Faculty of Science, University of Copenhagen, obor MSc in Landscape Architecture. Zde v srpnu 2020 obhájil diplomovou práci s názvem In Search of Continuity, v které se zabýval revitalizací brownfieldu v širším centru Kodaně a jeho včlenění do urbánní krajiny s důrazem na pokračovaní drobné výrobní činnosti a zachování většiny stávající industriální zástavby.
Jěště během bakalářského studia se účastnil workshopu na Landscape Festivalu v Plzni v roce 2017, kde se podílel na instalaci v areálu FN Lochotín.
V závěru roku 2020 nastoupil do Ateliéru Land05, kde pracuje především na projektech ve veřejném prostoru velkých měst.
Monika Šafářová vystudovala obor architektura a urbanismus na Fakultě architektury VUT v Brně. Během bakalářského studia strávila v rámci studijního programu Erasmus jeden a půl roku v Lublani a na půl roku vyjela na pracovní stáž v Amsterdamu. Během studia ji začal bavit veřejný prostor a v návaznosti na to si vnímání architektury rozšířila o krajinářskou složku studiem magisterského programu krajinářské architektury v Lednici. Během studií pracovala v několika architektonických ateliérech, kde pracovala na projektech různých měřítek. V Land05 je od roku 2021, kde pracuje především na velkých městských projektech.
Anna Kudrnová absolvovala v roce 2020 bakalářské studium Zahradní a krajinářské architektury na České zemědělské univerzitě v Praze. Nyní pokračuje na magisterském studiu Krajinářské architektury. Ve své bakalářské práci se zabývala důležitostí vodního prvku v zahradách a cílem práce byl návrh biotopu v soukromé zahradě. Během studia získala mnoho praktických dovedností díky praxím, například při vytváření soukromých zahrad v realizační firmě.
V roce 2021 se stala posilou ateliéru Land05, kde se podílí na navrhování rodinných zahrad.
Marek Vrabec absolvoval v roce 2020 bakalářské studium v oboru Zahradní a krajinářská architektura na Zahradnické fakultě při Mendelově Univerzitě v Brně. Nyní pokračuje na magisterském studiu Krajinářské architektury. Ve své bakalářské práci se zabýval zaniklými městskými strukturami a jejich potenciálem. Cílem práce bylo navrhnout městský park na pozemcích zaniklého mlýnu v Břeclavi. Během bakalářského studia se účastnil workshopu na Landscape Festivalu v Praze v roce 2018, kde byl spoluautorem instalace „Nazastihnutelný“. Během studia získal mnoho praktických dovedností díky praxím a spolupráci s dalším krajinářským ateliérem, kde se podílel především na vytváření parků a řešení intravilánu a extravilánu měst a obcí. Marek přišel do Land05 v roce 2021 a jeho zájem je především v rodinných zahradách.
Martina Belzová absolvovala v roce 2021 bakalářské studium v oboru Krajinářská architektura na FA ČVUT v Praze. Ve své bakalářské práci se věnovala prostoru vnitrobloku a okolí bytového domu v pražských Vysočanech. Nyní pokračuje v navazujícím magisterském studiu, kde se věnuje projektům velkých i malých měřítek. V diplomové práci by se potom ráda zabývala podobou a identitou současné vesnice. Martina nastoupila do Land05 v roce 2021 a podílí se především na navrhování rodinných zahrad a menších projektů ve veřejném prostoru.
Klára Maierová absolvovala v roce 2021 bakalářské studium Krajinářská architektura na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Ve své bakalářské práci se věnovala polosoukromému prostoru v podobě vnitrobloku a veřejnému prostoru v okolí domu. Po bakalářském studiu nastoupila do realizační firmy, kde nabírala další zkušenosti k oboru. Zde si ozkoušela nejen navrhování veřejných prostorů a zahrad, ale poté i jejich realizace. V roce 2022 nastoupila do Land05, kde se podílí na navrhování veřejných prostorů.
Alžběta Pažoutová je studentka Vyšší odborné školy v Mělníku, obor zahradní a krajinná tvorba. Pracovala v trvalkové školce a díky tomu se zorientovala v sortimentu květin. Svůj zájem o trvalkové výsadby rozvíjí ve své absolventské práci, kde rozebírá práci známého trvalkáře Pieta Oudolfa. Před nástupem k Land05 navrhovala soukromé zahrady a úzce spolupracovala s realizační firmou a to i v terénu. V Land05 pracuje od roku 2022 a soustředí se zejména na soukromé zahrady.
Emilie absolvovala v roce 2021 bakalářské studium architektury a urbanismu na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Svoje studium zakončila prací na téma obnovy krajiny hnědouhelného lomu ČSA na Mostecku, která navázala na stáž v rámci katedry Urban Studies na estonské Akademii výtvarných umění.
Ve svých rodných Teplicích se podílela na organizaci dvou ročníků kulturního festivalu SEJF a nyní je členem spolku Zahálka, který pomáhá oživit kulturní život v Teplicích. Před nástupem do Land05 působila v Kanceláři architektury města Karlovy Vary jako architekta, kde spolupracovala na projektech spojených s revitalizací veřejného prostoru. Další pracovní zkušenosti nasbírala například jako lektorka v Oblastní galerii Lázně nebo jako asistentka v architektonických kancelářích v Ústí nad Labem a Liberci.
Do Land05 nastoupila v roce 2022 s cílem podílet se na projektech týkajících se veřejného prostoru a měřítka krajiny.
Martin Forejt promoval na ekonomické katedře elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. Ve své více než 15-ti leté praxi zastával obchodní a manažerské pozice v několika nadnárodních společnostech. Získal zkušenosti především v oblasti obchodu a práva jak v ČR, tak i v EMEA regionu.
Od roku 2016 pracuje v Ateliéru Land05, kde má na starosti marketing, obchodní a smluvní záležitosti a finance.